Skip to content

W artykule umieszczonym na Blogu w dniu 27 lutego 2017 r. przedstawiłem regulacje prawne dotyczące stosowania środków ochrony roślin w niższych dawkach niż wskazanych w etykietach tych preparatów oraz łączenia ich z innymi agrochemikaliami celem stworzenia tzw. tank-mix. Z uwagi na co raz częstsze występowanie tego typu rozwiązań, które są rekomendowane przez placówki badawcze oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi m. in. na stronach: agrofagi.com.pl/84,laczne-stosowanie-agrochemikaliow.html; minrol.gov.pl/Informacje-branzowe/Produkcja-roslinna/Ochrona-roslin/Integrowana-ochrona-roslin/Poradniki-Dobra-praktyka-ochrony-roslin; pojawiły się propozycje i pytania Czytaj dalej... "Czy można reklamować mieszaniny środków ochrony roślin (tank-mix)?"

Od 14 czerwca 2011 r. stosowanie przez rolników dawek środków ochrony roślin niższych niż wskazane w etykietach tych środków lub łączenie ich z innymi agrochemikaliami (tzw. tank-mix) nie jest co do zasady sprzeczne z prawem. Zmiana ta wynika z interpretacji art. 55 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1107/2009 z dnia 21 października 2009 r. dotyczącego wprowadzania do obrotu środków ochrony roślin i uchylającego dyrektywę Rady 79/117/EWG i 91/414/EWG („Rozporządzenie 1107/2009”) stanowiącego, że „środki ochrony Czytaj dalej... "Mieszanie środków ochrony roślin (tank-mix)"

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień przeglądarki lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności

Zamknij